Kinkiety do salonu – 5 powodów, dla których warto je mieć

Przestronne salony są obecnie wnętrzarskim hitem. Niestandardowo duża przestrzeń może jednak stwarzać pewne trudności aranżacyjne. Zazwyczaj są one związane m.in. z funkcjonalnym rozmieszczeniem źródeł światła. To dlatego coraz więcej osób decyduje się na kinkiety do salonu. Czym jest taki rodzaj oświetlenia? Czy warto się na niego zdecydować?  Sprawdź 5 powodów, dla których powinieneś je mieć.

Kinkiety – czym są?

Kinkiety to rodzaj oświetlenia ściennego, przeznaczonego do subtelnego rozświetlenia przestrzeni. Ze względu na niewielki rozmiar, mogą być montowane dowolnym niemal miejscu. Stylowe modele, dostępne np. w kategorii https://zuma-line.pl/kinkiety-do-salonu sklepu internetowego Zuma Line, służą także dekoracji przestrzeni. Za sprawą specjalnego klosza, który efektownie rozprasza światło, mogą one m.in. eksponować ważniejsze punkty pomieszczenia lub maskować ewentualne niedoskonałości aranżacji. Dlaczego jeszcze warto je mieć?

Dlaczego warto zdecydować się na kinkiety do salonu?

Kinkiety do salonu to popularny rodzaj oświetlenia wnętrza, mimo to wielu wydają się zbędne. Tymczasem projektanci i dekoratorzy przekonują, że dodatkowe źródła światła mogą wiele zmienić w całej aranżacji pomieszczenia. Dlaczego warto zdecydować się na kinkiety do salonu? 

1. Kinkiety do salonu: skuteczne doświetlenie wnętrza

Kinkiety do salonu, to rodzaj oświetlenia naściennego, służącego doświetleniu wnętrza. Rozproszone za sprawą specjalnego klosza światło dociera w miejsca niedostatecznie oświetlone przez światło główne (najczęściej lampę sufitową), zapewniając pożądany efekt. 

2. Kinkiety do salonu: efektowna dekoracja 

Ze względu na ogromną różnorodność modeli, kinkiety nadają się do każdego wnętrza, bez względu na dominującą w nim estetykę. Fantastycznie prezentują się na pustych ścianach, ale nie tylko. W niektórych aranżacjach uwypuklają dekoracje ścienne, np. galerię zdjęć, zapewniając bardzo oryginalny rezultat. 

3. Kinkiety do salonu: sposób na podział pomieszczenia na strefy

Salon podzielony na strefy, to sprawdzony (i bardzo udany) pomysł na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Pożądany efekt możesz osiągnąć za pomocą kinkietów. Lampka zamontowana nad fotelem zapewni najlepsze warunki do czytania i relaksu, a nad sofą – umili spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

4. Kinkiety do salonu: sposób na szybką metamorfozę wnętrza

Nowoczesne kinkiety do salonu to prawdziwe dzieła sztuki i prosty sposób, żeby zamaskować ewentualne niedoskonałości aranżacji. Montaż dodatkowego źródła światła odwróci uwagę od kłopotliwych lub mniej udanych fragmentów dekoracji. 

5. Kinkiety do salonu: subtelne światło nocne

Nie lubisz, kiedy w pomieszczeniu jest zupełnie ciemno? Montaż kinkietów może to zmienić. Te lampy naścienne zapewniają subtelne, odpowiednio rozproszone światło i mogą pozostawać włączone przez całą noc. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj