Gdzie odbywają się kolonie i obozy młodzieżowe dla wielbicieli Harrego Pottera?

Powieści fantasy autorstwa J.K Rowling o Harrym Potterze od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a potęgują ją jeszcze ekranizacje filmowe, seriale czy gry. Dla wszystkich fanów nastoletniego czarodzieja jest nie lada gratka, a mianowicie obozy tematyczne odbywające się w polskich zamkach tworzących klimat niczym z kart powieści. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Kolonie Harry Potter – szkoła magii dla dzieci i młodzieży 

Obozy dla fanów Harrego Pottera odbywają się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Jeżeli zastanawiasz się jakie kolonie dla dzieci wybrać, a Twoje pociechy uwielbiają właśnie Harrego Pottera, to może być to strzał w dziesiątkę.

Obozy tematyczne odbywają się w kilku miejscach w Polsce. Dzieci mogą uczęszczać do Szkoły Czarodziei w Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. To miejsce historyczne, którego historia sięga XIX wieku. Co ważne, dzieci w tym pięknym zamku będą spały przez cały pobyt, zatem poczują się niczym w Zamku Hogwart. 

Jeszcze bardziej ów klimat będą mogły poczuć w Zamku w Rydzynie, który otoczony jest piękną zielenią. Zachwyca też dwukondygnacyjną salą balową, w której będą mogły bawić się na Balu Czarodzieja. 

Obozy dla dzieci i młodzieży odbywają się ponadto w Zamku Królewskim w Niepołomicach. To malownicze historyczne miejsce także oferuje pokoje hotelowe i bazę gastronomiczną oraz piękne, historyczne wnętrza, w których łatwo wyobrazić sobie, że jest się w prawdziwej szkole magii. 

Na obozy młodzieżowe w ramach Szkoły Czarodziei można zapisać dzieci w wieku od 13 lat. Takie obozy tematyczne odbywają się również w Zamku Książ, Pałacu w Wąsowie czy Zamku Golubskim.    

Dla kogo odpowiedni będzie obóz tematyczny Szkoła Czarodziejów?

Kolonie dla dzieci i młodzieży w ramach Szkoły Czarodziejów to odpowiedni wybór przede wszystkim dla wszystkich miłośników magii i Harrego Pottera, ale i tych osób, które uwielbiają rozwiązywać zagadki, łamigłówki czy lubią chemię w szkole. W końcu w czasie takich kolonii można nauczyć się przyrządzania eliksirów, czyli wykonywania prostych, bezpiecznych chemicznych reakcji. 

Oprócz tego nie brak zagadek inspirowanych Harrym Potterem i tajemnic do odkrycia. W końcu każdy zamek skrywa ich wiele. Takie kolonie to świetny sposób na zawiązanie nowych przyjaźni, w końcu dzieci uczą się współpracy wewnątrz grupy i mają wiele wspólnych zadań do wykonania. Warto dowiedzieć się więcej na temat oferty na stronie: https://quatronum.pl. Dostępne są także inne tematyczne turnusy, a wśród nich Gwiezdna Akademia czy też Szkoła Tropicieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj