Kabiny prysznicowe – dowiedz się, jak wybrać najlepszy model w 3 prostych krokach!

Kabiny prysznicowe są coraz popularniejszym rozwiązaniem w polskich łazienkach. Wybór odpowiedniego modelu jest niezwykle ważny – to przecież inwestycja na lata. Warto zatem starannie przemyśleć ten zakup. Jak wybrać kabinę, która spełni oczekiwania domowników, a jednocześnie będzie dopasowana do wnętrza? W poniższym artykule podpowiemy Ci, jak kupować kabiny prysznicowe w 3 prostych krokach!

1. Kabiny prysznicowe a miejsce montażu

Przy wyborze kabiny prysznicowej niezwykle ważne jest miejsce jej montażu. To ono w dużym stopniu odpowiada za to, jakie wymiary powinna mieć kabina. W mniejszych łazienkach każdy centymetr ma znaczenie, dlatego najlepiej sprawdzą się w nich kwadratowe kabiny prysznicowe. W przestronnych wnętrzach z kolei masz pełną dowolność – możesz zdecydować się np. na prostokątne modele, które dają dużą swobodę ruchów podczas kąpieli.

Obecnie na rynku dostępne są kabiny prysznicowe, które można zamontować zarówno do brodzika, jak i bezpośrednio do podłogi. To drugie rozwiązanie stale zyskuje na popularności – taka kabina jest atrakcyjnym dodatkiem do wystroju łazienki. Użytkownicy chętnie wybierają modele montowane do podłogi także ze względu na łatwość utrzymania ich w czystości.

2. Sposób otwierania drzwi – postaw na wygodę!

Jedną z najważniejszych części kabin prysznicowych są drzwi. Od wyboru odpowiednich w dużym stopniu zależy wygoda użytkowania. Rynek oferuje kilka rodzajów drzwi. Do najczęściej wybieranych zaliczyć możemy:

  • drzwi przesuwne – są zamontowane na rolkach lub prowadnicach i można je swobodnie przesuwać wzdłuż ścian kabiny. Kabiny wyposażone w takie drzwi są często spotykane w niewielkich łazienkach;
  • drzwi uchylne – są montowane na zawiasach i zwykle otwierają się na zewnątrz. Najlepiej uwzględnić je w aranżacji większych pomieszczeń;
  • drzwi składane – dzięki niewielkim gabarytom mogą znaleźć się nawet w małych łazienkach.

3. Jakość wykonania i design

Obecnie dostępne na rynku kabiny prysznicowe są wykonane z rozmaitych materiałów. Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości, koniecznie zapoznaj się z ofertą e-sklepu Polskie Kabiny. W jednej z kategorii – https://polskiekabiny.pl/kabiny-prysznicowe – znajdziesz modele wykonane z solidnego szkła hartowanego. Wyróżnia się ono podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Duże znaczenie ma też wygląd kabiny. Wybór dostępnych rozwiązań jest ogromny. Możesz postawić na warianty wykonane ze szkła przezroczystego, matowego czy grafitowego. Bez trudu więc dobierzesz kabinę, która będzie idealnie współgrać z designem Twojej łazienki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj