Czy warto zdecydować się na łóżeczko dostawne 2w1?

Skompletowanie wyprawki dla dziecka, które ma przyjść na świat to duże wyzwanie. Problem pojawia się już na etapie wyboru łóżeczka. Postawić na standardowy mebel, a może warto zainwestować w łóżeczko dostawne 2w1? Czym charakteryzuje się mebel tego rodzaju? Jakie są jego zalety?

Czym jest łóżeczko dostawne 2w1? Jakie ma zalety?

Łóżeczko dostawne 2w1, jak sama nazwa wskazuje, dostawiane jest do łóżka rodzica. To świetne rozwiązanie dla niemowląt, które potrzebują ciągłej obecności matki lub ojca oraz regularnego karmienia, także w nocy. 

Dzięki łóżeczku dostawnemu maluch jest nieustannie obok swojej mamy. Nie trzeba więc co chwilę wstawać, aby go nakarmić czy utulić do snu. Dodatkowo wysokość takiego mebla jest zazwyczaj regulowana. Można je więc dopasować do swoich potrzeb. Tak jest w przypadku łóżeczek dostawnych 2w1 dostępnych w ofercie sklepu internetowego https://www.senmalucha.pl/lozeczko-dostawne

Łóżka dostawne są poza tym zaskakująco mobilne. Najlepiej pod tym względem wypadają meble wyposażone w praktyczne kółka. Można je bez problemu przesuwać z miejsca na miejsce. W razie potrzeby można je wykorzystywać także jako standardowe łóżeczka dla dzieci. 

Czy warto zainwestować w łóżeczko dostawne 2w1?

W zasadzie każdy rodzic powinien sam odpowiedzieć sobie na to pytanie, bo jest to w dużej mierze kwestia indywidualna. Na pewno tego typu mebel jest dobrym rozwiązaniem w mniejszych mieszkaniach.

Łóżeczka dostawne 2w1 przede wszystkim pozwalają na zachowanie bliskości między maluchem a jego mamą. Dzisiaj eksperci są już pewni, że ma to duży wpływ na późniejszy rozwój dziecka. Dostawka sprawia, że bobas czuje się bezpiecznie i nic mu nie grozi. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż spanie z noworodkiem w jednym, dużym łóżku. 

Nie można także zapominać o komforcie samych rodziców. Dla młodej mamy nieprzespane noce to ogromny wysiłek. Początkowo dziecko karmić trzeba co 3-4 godziny, a niekiedy i częściej. Kobieta jest zmuszona wtedy wstać z łóżka, wyjąć malucha, nakarmić go i uśpić. Dopiero wtedy może wrócić do łóżka. Dzięki łóżeczku dostawnemu 2w1 mama może odpoczywać tyle, ile tylko się da. 

Jakie łóżeczko dostawne 2w1 warto wybrać?

Najważniejsze są wymiary łóżeczka i materiał, z którego jest ono wykonane. Musi być on bezpieczny dla malucha. Doskonale pod tym względem wypadają łóżeczka drewniane, pomalowane nietoksycznymi farbami. Spore znaczenie ma także materac, który czasem wchodzi w skład wyposażenia łóżeczka. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na elementy dodatkowe np. kółeczka zwiększające funkcjonalność mebla. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj