Wybór ręcznika dla niemowlaka

Rodzice kompletując akcesoria dla malucha związane z kąpielą mogą przebierać w różnych rodzajach ręczników dla malucha. Z pewnością jest to ważny wybór gdyż produkt ten powinien charakteryzować się kilkoma cechami, dzięki którym dziecko zapewniony będzie miało odpowiedni komfort.

Ręczniczki kąpielowe dla noworodków i niemowląt często nazywane są okryciami kąpielowymi. Ich zadaniem jest odpowiednie okrycie malucha po kąpieli. Ma to za zadanie zarówno odprowadzenie wody jak i co bardzo ważne zapewnienia niemowlakowi ciepła, nie pozwalając na gwałtowne wyziębienie ciała.

Ważnym elementem odróżniającym tego typu produkt od tego dedykowanego dla starszych dzieci jest kapturek. Ręcznik kąpielowy z kapturkiem pozwala rodzicowi wygodnie okryć główkę dziecka, czyli część ciała malucha która bardzo szybko ulega zwykle wyziębieniu.

Jaką wielkość okrycia kąpielowego wybrać?

Okrycia kąpielowe najczęściej oferowane są w 2 podstawowych wymiarach. Mniejsze to ok. 80x80cm a większe ma zwykle 100x100cm. Wybór rozmiaru dla noworodka zależy od decyzji rodzica. Mniejsze okrycie z powodzeniem będzie odpowiednie nawet kilka lat po urodzeniu. Okrycie 100x100cm z powodzeniem może posłużyć dłużej jednak należy się zastanowić czy w momencie kiedy dziecko będzie dużo większe nie zajdzie potrzeba wymiany ręcznika na nowy.

Najlepszy materiał dla okrycia kąpielowego

Okrycia kąpielowe dla niemowląt przygotowywane są z wielu różnych materiałów. Popularna jest zarówno bawełna typu frotte jak i materiały welurowe o zwiększonej chłonności. Największą popularnością cieszą się w ostatnich latach okrycia wykonane z włókien bambusowych. Okrycie kąpielowe bambusowe charakteryzuje się dużą chłonnością oraz właściwościami antybakteryjnymi bambusa.

Zdobienia okryć kąpielowych

Okrycia kąpielowe zdobione są na różne sposoby. Bardzo popularne są hafty które najczęściej producenci umiejscawiają na kapturku.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości okrycia kąpielowe?

Okrycia kąpielowego najlepiej szukać w profesjonalnych sklepach dla niemowląt. Dużą ofertę można znaleźć w sklepie internetowym https://abc-bobasa.pl/

Koszt zakupu ręcznika dla niemowlaka

Ręczniczki z kapturkiem to produkt który rodzic może zakupić w cenie od 15 zł. Produkty wykonane z trwalszych materiałów oraz w większym rozmiarze oscylują w granicy 40 zł. Rodzice szukając okrycia kąpielowego bambusowego muszą być gotowi na wydatek w kwocie od 70 zł.