Zawieszka do smoczka – czy warto kupować?

Sklepy oferują mnóstwo artykułów przeznaczonych dla najmłodszych zaczynając od rzeczy podstawowych takich jak łóżeczko czy wanienka, aż po dodatki, które czasem mogą okazać się zbędne. Jak wiadomo skompletowania dziecięcej wyprawki wymaga od rodziców sporządzenia listy rzeczy dla maluszka i to od rodziców zależy co na niej umieszczą. Tylko czy na tej liście powinna znaleźć się zawieszka do smoczka? Czy warto zainwestować w ten, coraz to popularniejszy dodatek?

Zawieszka do smoczka i jej funkcje

Oczywiście podstawową funkcją jaką pełni zawieszka do smoczka jest zapobieganie jego zgubieniu. Jest to szczególnie istotne przy maluchach, które samodzielnie przemieszczają się i mogą zgubić swojego smoczusia. A jak wiadomo, zgubienie smoczka wiążę się z późniejszym płaczem przez maluszka. Ponadto, jeśli dziecko zapodzieje smoczek w domu, łatwiej będzie go nam odnaleźć, gdyż zamocowany na zawieszce będzie bardziej widoczny. U noworodków, które leżą w łóżeczku czy wózku najczęściej kładziemy smoczek blisko buzi. Dlatego też, zakup zawieszki na tym etapie nie jest koniecznością. Co więcej, zawieszka do smoczka pełni także funkcję wizualną. Piękne wzory i kompozycja kolorów cieszy oko rodziców, jak również przykuwa oko przechodniów. Oprócz tego, spersonalizowana zawieszka do smoczka może posłużyć jako doskonały prezent dla dziecka i pamiątka na późniejsze lata.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zawieszki do smoczka?

Wybierając zawieszkę do smoczka przede wszystkim musimy postawić na bezpieczeństwo. Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Czy zastosowane elementy nie ulegną rozerwaniu, a w konsekwencji połknięciu przez dziecko. Materiał wykonania zawieszki również jest bardzo istotny, gdyż słabej jakości materiały mogą kruszyć bądź łuszczyć się i stanowić zagrożenie dla malucha. Dlatego też, wybierając zawieszkę do smoczka warto postawić na najwyższą jakość. Najlepiej, aby zawieszka była zrobiona z drewna bądź bezpiecznego dla dzieci silikonu. Sznurek wykorzystany w zawieszce musi być odpowiednio mocny, a dobrym materiałem do jego wykonania jest nylon. Naszą uwagę powinniśmy skierować także na przypinkę smoczka, aby była wykonana z nierdzewnej stali, bez zawartości niklu oraz gwarantowała bezpieczne przypięcie.

Wiedząc już jakie atuty niesie ze sobą zawieszka do smoczka, możemy świadomie podjąć decyzję o jej zakupie. Najważniejsze jest, aby kierować się bezpieczeństwem malucha i dokonywać zakupu najwyższej jakości produktów dedykowanych dla naszych dzieci. Szukasz oryginalnej zawieszki do smoczka dla swojego dziecka? Sprawdź ofertę sklepu Marianek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj