Wygodny i bezpieczny sen niemowlaka

Kosz mojzeszowy zapewnia wygodny dostęp do leżącego w nim dziecka. Dzięki temu z łatwością możemy układać malca do snu, karmić oraz uspokoić, gdy przebudzi się z płaczem.

Coraz większą popularnością cieszy się kosz mojzeszowy. Dlaczego warto z niego korzystać w pierwszych tygodniach życia dziecka? Noworodki i niemowlaki potrzebują bardzo dużo snu, nawet do 18 godzin na dobę. Posłanie, w którym w pierwszych tygodniach życia spędzają większość czasu, powinno być wygodne i bezpieczne. Tradycyjne łóżeczka dziecięce ze szczebelkami są często dla nich za duże. Tego rodzaju meble zajmują też dużo miejsca w sypialni oraz nie są mobilne. Dlatego rodzice najmniejszych dzieci często poszukują innych rozwiązań, które zapewnią komfortowy sen ich dzieciom.

Kołyska dla malca

Kosz mojzeszowy przypomina tradycyjną kołyskę dziecięcą. Jest to niewielkie łóżeczko, którego wymiary są dopasowane do ciała malucha. Wysokie boki zabezpieczają maleństwo przed wypadnięciem z posłania, a miękkie posłanie zapewnia wygodę. Ograniczona przestrzeń do leżenia jest z jednej strony wystarczająca, by maluch czuł się w niej komfortowo i miał zapewnioną swobodę ruchów, z drugiej – stwarza mu intymne i przytulne warunki, w których czuje się bezpiecznie. Wszystko to sprawia, że kosz mojzeszowy jest idealnym posłaniem dla najmłodszych. Tego rodzaju mebelki mogą być wykonane z wikliny, drewna lub tworzywa sztucznego. Są wyposażone zintegrowany materacyk oraz ozdobne tekstylia. Wśród nich bardzo często jest też baldachim, który możemy zawiesić nad posłaniem i który zapewnia dziecka jeszcze więcej intymności, chroniąc go przed nadmiarem światła, chłodem oraz owadami.

Kosz mojzeszowy – praktyczny i wygodny

Dlaczego jeszcze warto korzystać z kosza Mojżesza? Tego rodzaju akcesoria często wyposażone są w praktyczne kółka, które ułatwiają ukołysanie dziecka do snu. To bardzo mobilne posłanie – dzięki niewielkim rozmiarom oraz wadze możemy go wygodnie przemieszczać, nie zajmuje też dużo miejsca w sypialni dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj