Ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne już obowiązuje

Wydatki związane z zakupem wyrobów chłonnych mogą być bardzo wysokie. Na szczęście po ostatniej zmianie przepisów dotyczących ulgi rehabilitacyjnej istnieje już możliwość odliczania ich od dochodu. Co warto wiedzieć na temat ulgi rehabilitacyjnej na pieluchomajtki, majtki chłonne i inne wyroby?

Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej na wyroby chłonne?

Wkłady anatomiczne, podkłady, majtki chłonne czy pieluchomajtki Tena oraz innych producentów – to tylko wybrane wyroby, które pozwalają na skorzystanie z nowej ulgi rehabilitacyjnej oraz obniżenie wymiaru podatku dochodowego.

Ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne pozwala na odliczenie poniesionych wydatków przez osoby z niepełnosprawnością, a także przez osoby, które utrzymują osoby z niepełnosprawnością.

Limit ulgi rehabilitacyjnej na wyroby chłonne

Obowiązująca obecnie ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne pozwala na odliczenie wydatków do wskazanej w przepisach wysokości. Limit to 2 280 złotych w trakcie roku podatkowego, dlatego wszystkie powyższe wydatki nie umożliwiają dokonania odliczenia.

Jednocześnie warto pamiętać, że odliczenie nie jest możliwe w przypadku wyrobów, które zostały sfinansowane lub dofinansowane, na przykład z NFZ. W przypadku częściowego dofinansowania można natomiast odliczyć faktycznie poniesiony koszt – różnicę między wydatkami a sumą sfinansowaną.

O czym pamiętać przy zakupie wyrobów chłonnych?

Osoba, która chciałaby skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej na wyroby chłonne, na przykład na pieluchomajtki albo na majtki chłonne Seni, powinna pamiętać o tym, aby podczas zakupów poprosić o wydanie imiennej faktury. Tylko wtedy będzie można odliczyć koszty zakupu.

Wyroby chłonne z refundacją NFZ oraz bez refundacji można zakupić obecnie w sklepach medycznych, również w tych działających internetowo i oferujących dostawę wprost do klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj