Szukasz termometru dla swojego maluszka? Wybierz opcję elektroniczną!

O tym jak często potrafią chorować małe dzieci nie trzeba opowiadać żadnemu rodzicowi. Z tego powodu odpowiedni termometr powinien znajdować się na wyposażeniu każdego domu w którym znajdują się malutkie pociechy. Ze względu na trudność w zmierzeniu temperatury małemu, ruchliwemu maluchowi, sugerujemy wybranie jednego z dostępnych na rynku modelu elektronicznego, najlepiej z opcją bezdotykowego mierzenia temperatury.

Termometr elektroniczny Microlife

Zdecydowany faworyt w konkurencji termometrów dedykowanych dzieciom. Termometr elektroniczny Microlife NC 150 BT umożliwia błyskawiczny pomiar temperatury w zaledwie trzy sekundy, a do tego pozwala na zapisywanie wyników w aplikacji na smartfonie. Dzięki temu rodzic może mieć zawsze pod ręką ostatnie pomiary temperatury swojego maluszka i w prosty sposób udostępnić je lekarzowi w razie potrzeby.

Wybrany przez nas model charakteryzuje się wielofunkcyjnością. Poza pomiarem temperatury ciała, możemy z niego korzystać także do sprawdzania ciepłoty obiektów, a nawet poszczególnych pomieszczeń naszego domu. Termometr podświetla miejsce, w którym wykonywany jest na niebiesko, a w przypadku, gdy temperatury przekroczy próg 37,5 C, ekran podświetli się na czerwono, dzięki czemu nie przegapimy pomiaru o wyniku sugerującym chorobę. Ponadto Microlife 150 BT posiada możliwość bezgłośnej pracy, co przyda się szczególnie w przypadku nocnych pomiarów temperatury naszego dziecka. Microlife NC 150 możemy zakupić za około 250 złotych.

Termometr bezdotykowy Geratherm

Podobne funkcje oferuje nam termometr bezdotykowy Geratherm, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o małych dzieciach i ich komforcie. Tak samo jak poprzednik, umożliwia bezproblemowe zmierzenie temperatury maluszka, bez bezpośredniego kontaktu z ciałem.

Termometr pozwala na pomiar nawet u niemowląt, co znacząco powinno ułatwić życie zapracowanym i zmartwionym mamom. Dzięki rozszerzonemu zakresowi pomiaru (od zera do stu stopni), możemy z jego pomocą kontrolować także ciepłotę butelki z mlekiem, a także innych powierzchni oraz otoczenia. W przypadku stwierdzenia gorączki u naszego malucha, wyda on z siebie dziesięć krótkich sygnałów dźwiękowych.

Termometr skroniowy Microlife

Jeżeli nie ufamy termometrom, które działają bezdotykowo, możemy zdecydować się na wersję skroniową, która pozwoli nam szybciej i łatwiej zmierzyć temperaturę dziecka, w porównaniu do standardowego termometru. Wersja Microlife FR 100 umożliwia pomiar już w jedną sekundę, a do tego posiada pamięć do dwunastu ostatnich pomiarów.

Firma Microlife wypuściła na rynek także wersję skroniowo-uszną, pozwalającą zmierzyć temperaturę małym dzieciom nawet w trakcie snu. Model ten, po każdym włączeniu, dokonuje samosprawdzenia, aby zagwarantować nam pewność pomiaru. O gotowości do pracy urządzenia informuje nas sygnał dźwiękowy, tak samo o jego zakończeniu lub ewentualnej gorączce. W przypadku, gdy zapomnimy wyłączyć termometr, automatycznie wyłączy się sam, po upływie jednej minuty.

Tradycyjny termometr w wersji elektronicznej

Dla fanów tradycyjnych rozwiązań, możemy polecić termometr elektroniczny z wesołą buzią żabki albo kaczuszki, który spodoba się starszym dzieciom. Modele tego rodzaju ma na swoim wyposażeniu firma Microlife, znana nam już z modeli bezdotykowych i skroniowych. Oba urządzenia zapamiętują wynik ostatniego pomiaru i posiadają opcję automatycznego wyłączania w celu przedłużenia żywotności baterii. O konieczności wymiany tej ostatniej informuje użytkownika ikona graficzna wyświetlana na ekranie termometru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj