Prowadzenie ciąży – pakiety ciążowe

Choć w Polsce każda kobieta spodziewająca się dziecka może skorzystać z bezpłatnej opieki medycznej świadczonej w ramach NFZ, to obecnie zdecydowana większość przyszłych mam decyduje się na skorzystanie z atrakcyjnych pakietów ciążowych udostępnianych przez prywatne kliniki. Jakie rodzaje pakietów ciążowych wyróżniamy? Jaki jest koszt prowadzenia ciąży w prywatnym gabinecie?

Dlaczego warto zdecydować się na prywatną opiekę medyczną w ciąży?

Przyszłe mamy mając na uwadze dobro swojego dziecka, coraz częściej wybierają prywatną opiekę medyczną. W tym konkretnym przypadku oferta polskich klinik jest niezwykle atrakcyjna pod wieloma względami. Korzystanie z pakietów ciążowych wiąże się z brakiem długotrwałego oczekiwania w kolejne na wykonanie konkretnego badania oraz późniejszą konsultację, co jest szczególnie istotne w przypadku ciąż zagrożonych. Ponadto prywatne kliniki zapewniają swoim pacjentkom opiekę najlepszych specjalistów, którzy pracują na najnowocześniejszym sprzęcie.

Rodzaje pakietów ciążowych

Jeżeli chodzi o dostępne rodzaje pakietów ciążowych, to wyróżniamy tutaj pakiety trymestralne – na pierwszy trymestr ciąży oraz na drugi i trzeci trymestr ciąży, a także kompleksowe pakiety na całą ciążę. Oczywiście najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór pakietu obejmującego prowadzenie całej ciąży. W jego skład wchodzą przede wszystkim nieinwazyjne badania prenatalne, czyli badania diagnostyczne, których głównym zadaniem jest wczesne wykrycie wad wrodzonych i genetycznych, chociażby takich jak zespół Downa. Jakie badania przeprowadzane są w okresie ciąży? Do podstawowych należy badanie USG, badanie moczu, konsultacje ginekologiczne oraz nieinwazyjne testy prenatalne (podwójny, PAPP-A, potrójny, zintegrowany) polegające na pobraniu krwi matki. Badanie wykonywane są zgodnie z wyznaczonym harmonogramem, co dodatkowo zwiększa ich skuteczność. Atrakcyjną i kompleksową ofertę pakietów ciążowych udostępnia przyszłym mamom między innymi Klinika Babka Medica.

Ile kosztuje prowadzenie ciąży w prywatnym gabinecie?

Niestety, prowadzenie ciąży w prywatnej klinice wiąże się z niemałym wydatkiem. Niemniej jednak biorąc pod uwagę wszystkie korzyści płynące z podjęcia takiej decyzji, można wywnioskować, że jest to niezwykle opłacalna inwestycja. Na ostateczną cenę pakietu ciążowego wpływa wiele różnych czynników jak np. czas trwania pakietu. Dla przykładu koszt pakietu na pierwszy trymestr ciąży wynosi nie więcej niż 1400 zł, natomiast w przypadku prowadzenia całej ciąży cena zazwyczaj waha się w granicach 3200-3800 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj