Prezent na chrzest dla chłopca – poznaj propozycje

Chrzest Święty jest ważną uroczystością w życiu każdego dziecka oraz całej rodziny. Jako że mały uczestnik sakramentu nie będzie pamiętać samego wydarzenia, warto wręczyć mu prezent, który stanie się jego uroczą pamiątką. Sprawdź propozycje upominków na chrzest dla chłopca!

Udany prezent na chrzest dla chłopca powinien być przede wszystkim pamiątkowy, czyli nawet po wielu latach przypominać o tym podniosłym wydarzeniu i o bliskich, którzy brali w nim udział. Właśnie dlatego do naszego zestawienia wyselekcjonowaliśmy podarunki, które poddawane są personalizacji. Uzupełnione o nadruki i grawerunki na zamówienie nabierają indywidualnego wymiaru i są niepowtarzalne.

Oto najpiękniejsze upominki na chrzest dla chłopca, które będą wspaniałą pamiątką sakramentu Chrztu Świętego!

Personalizowany album na zdjęcia – zapisze emocjonujące chwile na zawsze

Jednym z najlepszych podarunków z okazji chrztu jest personalizowany album na zdjęcia dla dziecka. Może on stworzyć niezwykłą księgę zawierającą wzruszające zdjęcia dokumentujące całe dzieciństwo – już od momentu narodzin.

Do wyboru jest wiele stylowych albumów na zdjęcia, na przykład z okładkami kartonowymi lub drewnianymi. Album może być wyposażony w kieszonki na zdjęcia. Druga opcja to album z tradycyjnymi czarnymi kartami, na których nakleja się fotografie. Można również pisać po nich specjalnymi markerami, by oznaczyć zdjęcia i zapisać inne ważne informacje.

Taki upominek na chrzest dla chłopca można kupić w wielu wzorach – z dekoracyjnymi nadrukami kwiatów, małych stópek, wózka, serca, aniołka, a to tylko parę propozycji wśród dostępnych ofert. Personalizacja albumu polega na umieszczeniu na jego okładce imienia maluszka oraz daty uroczystości. Dzięki temu nabiera on unikatowego wyglądu.

Pudełko wspomnień – na najważniejsze skarby z dzieciństwa

Jako uroczy prezent na chrzest dla chłopca sprawdzi się również pudełko wspomnień. Podarowanie go z okazji tego wydarzenia może być początkiem bezcennej kolekcji.

Doskonałym pomysłem na prezent będzie drewniane pudełeczko z grawerowanym wieczkiem. Umieszczona na nim metryczka dziecka nadaje mu indywidualny wymiar, a solidny materiał zapewnia skuteczną ochronę dla zgromadzonych skarbów.

Śliczne pudełko wspomnień może stać się miejscem do przechowania najważniejszych dla maluszka przedmiotów: zdjęcia USG z ciąży, opaski na rączkę ze szpitala, pierwszego ząbka, zdjęć, glinianych odcisków rączek i stópek, kartek urodzinowych.

Biblia z imieniem dziecka – pamiątka uroczystości chrztu

Biblia to symboliczna księga, która jest często wybieranym upominkiem z okazji sakramentu Chrztu Świętego. Zamiast zwykłego tomu warto jednak wybrać Biblię personalizowaną, która na okładce zawiera imię maluszka.

Personalizowana Biblia dziecięca będzie wspaniałym zaproszeniem do poznania ciekawych historii biblijnych. Pełna kolorowych ilustracji zachęca do ich oglądania i czytania wraz z rodzicami – także tymi chrzestnymi.

Miś z metryczką – pluszowy przyjaciel na lata

Kolejną uroczą propozycją jako upominek na chrzest dla chłopca będzie miś. Jak wiadomo, pluszowy miś jest najlepszym przyjacielem, dlatego taki podarunek może przypaść do gustu każdemu maluszkowi.

Aby klasyczny miś nabrał indywidualnego wyrazu, warto zdecydować się na podarunek personalizowany. Udanym pomysłem na prezent będzie maskotka z metryczką umieszczoną na uroczej koszulce. Ubranko może prezentować imię dziecka, datę i godzinę jego narodzin, wagę oraz wzrost.

Taki zachwycający podarunek będzie idealnie nadawał się na Chrzest Święty, ale także na wiele innych wydarzeń, na przykład na Dzień Dziecka. Będzie przepiękną pamiątką dziecięcych lat, a dzięki personalizacji jego wartość będzie znacznie wyższa niż innych pluszowych misiów, które można kupić w sklepach.

Metryczka dziecka w ramce – z odciskami rączki i stópki

Wyjątkowym prezentem z okazji sakramentu chrzcin będzie także metryczka w ramce, w której można umieścić odciski rączki i stópki maluszka. Stanowi wtedy urocze świadectwo narodzin, które także po wielu latach będzie wzbudzało pozytywne emocje.

Do personalizacji ramki konieczne jest podanie informacji jak: imię dziecka, jego data urodzenia i godzina urodzenia, waga w kilogramach, miara w centymetrach oraz miejsce urodzenia. W zależności od wybranej metryczki może być ona uzupełniona także o inne informacje, na przykład imiona rodziców, kartkę z kalendarza z dnia narodzin.

Umieszczone w ramce odciski rączki i stópki chłopca będą doskonałym uzupełnieniem powyższych danych. Znajdująca się w zestawie glinka pozwala na łatwe przygotowanie odcisków – wystarczy lekko ją rozgrzać, a następnie przyłożyć rączkę i stópkę, by wykonać trwałe odciski.

Sztućce dla dziecka – piękny i praktyczny prezent na chrzest

Połączeniem uroku i użyteczności są sztućce dla dziecka w dekoracyjnym opakowaniu. Taki prezent na chrzest dla chłopca może być nie tylko piękną pamiątką, lecz również przyda się podczas nauki samodzielnego jedzenia.

Dopasowane do dziecięcych rączek sztućce jak łyżka, łyżeczka, widelec i nóż mogą być uzupełnione o tłoczenia lub grawerunki, na przykład z wesołymi zwierzątkami.

Indywidualny charakter upominku podkreśla znajdujący się na opakowaniu nadruk lub grawer. Można umieścić na nim informacje jak imię dziecka, data ceremonii Chrztu Świętego. Warto wybrać sztućce w drewnianej skrzynce, ponieważ może ona posłużyć również jako pudełko wspomnień.

Personalizowana ramka – słodka oprawa na zdjęcie maluszka

Pamiątka Chrztu Świętego może mieć również postać personalizowanej ramki przeznaczonej na zdjęcie maluszka. Sprawdzi się między innymi jako podarunek od rodziców chrzestnych, dziadków.

Na ramce mogą być umieszczone informacje dotyczące wydarzenia, czyli imię maluszka oraz data uroczystości. Taki urzekający prezent na chrzest dla chłopca będzie wtedy wspaniałą pamiątką i jednocześnie śliczną dekoracją w pokoju dziecięcym.

Uroczy upominek na chrzest dla chłopca z personalizacją można zakupić online. Warto pamiętać o złożeniu zamówienia z wyprzedzeniem, biorąc pod uwagę czas jego realizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj