Pierwszy samochód – jaki wybrać?

W życiu każdego człowieka jest kilka momentów, jakie pamięta się zawsze. Jednym z nich jest bez wątpienia pierwsza samodzielna podróż samochodem w roli kierowcy. Wydarzeniu temu towarzyszą ogromne emocje, a przede wszystkim stres, gdyż siadając za kierownicą, musimy polegać jedynie na własnych umiejętnościach. Inną ważną kwestią, związaną z posiadaniem prawa jazdy, jest wybór pierwszego samochodu. Nie powinien on być przypadkowy, dlatego też warto wcześniej przemyśleć model, jaki chcemy nabyć, aby służył nam co najmniej przez kilka lat. Na co zwrócić uwagę w szczególności?

Samochód nowy, a może używany?

To pytanie, przed jakim staje każdy początkujący kierowca, planujący zakup pierwszego auta. Niektórzy twierdzą, że należy postawić na modele salonowe, które są gwarancją jakości. Nie wymagają żadnych inwestycji związanych z naprawami, co może się zdarzyć w przypadku samochodów używanych. Minusem tego rozwiązania jest na pewno cena, która często kilkukrotnie przewyższa wartość auta używanego.

Modele z drugiej ręki z kolei są atrakcyjniejsze pod względem finansowym. Zakup tego rodzaju pojazdu jest także dobrym rozwiązaniem dla początkującego kierowcy, gdyż jakiekolwiek otarcia lakieru czy drobne uszkodzenia nie będą tak dotkliwe, jak ma to miejsce w przypadku samochodów nowych. Jeśli w domowym budżecie nie przewidzieliście kosztów zakupu auta, skorzystajcie z możliwości, jakie daje pożyczka bez bik, aby z łatwością sfinansować nowy samochód.

Wielkość samochodu

Niezależnie czy zdecydujecie się na auto nowe lub używane, kluczową kwestią jest jego wielkość. Osobom podróżującym samotnie lub z jednym pasażerem w zupełności wystarczą modele kompaktowe. Świetnie sprawdzają się w jeździe miejskiej, ułatwiając choćby parkowanie, co ma ogromne znaczenie dla początkującego kierowcy. Jeśli natomiast planujecie w podróż zabierać kilkuosobową rodzinę, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie zakup samochodu co najmniej w wersji kombi.

Auta te to nie tylko większa przestrzeń dla pasażerów, ale także znacznie pojemniejszy bagażnik, co docenicie przy dalszych wyjazdach, na przykład urlopowych. Dużą popularnością cieszą się także mini vany, które przydadzą się podczas zagranicznych podróży. Niezależnie jednak od wybranej wersji, pożyczka bez bik ułatwi wam zakup samochodu, bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

Wyposażenie

Samochód dla początkującego kierowcy należy rozpatrywać także w kategoriach wyposażenia dodatkowego. System ABS czy stabilizacji podczas jazdy to obowiązkowe i standardowe rozwiązania, jakie znajdziecie w nowszych samochodach. Jeśli macie możliwość samodzielnej konfiguracji auta, zdecydujcie się dodatkowo na opcję wykrywania aut w martwym punkcie lusterka, czy system pomagający utrzymać właściwy pas ruchu. To bardzo przydatne funkcje, z których skorzysta nie tylko początkujący kierowca.

Nie można zapominać o komforcie podróżowania. Tu ogromną rolę odgrywa klimatyzacja, która w nowoczesnych samochodach jest nie tylko automatyczna, ale także strefowa. Oznacza to możliwość regulowania pożądanej temperatury zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera. Każda z dodatkowych opcji wyposażenia wiąże się z kosztami. Nie warto jednak rezygnować z własnego bezpieczeństwa czy wygody podróżowania, a jeśli na przeszkodzie do zakupu wymarzonej wersji pojazdu stoją przejściowe problemy finansowe, z pomocą przyjdzie pożyczka bez bik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj