Lepsza jakość powietrza – lepsze samopoczucie

W dzisiejszych czasach oddychając bardzo często jesteśmy narażeni na dostarczanie do układu oddechowego rozmaitych drobnoustrojów chorobotwórczych, alergenów, zanieczyszczeń pyłowych i kurzu. Po części jest to konsekwencja zawieszenia w powietrzu wielu dodatnio naładowanych jonów, wytwarzanych przez urządzenia elektryczne, domowe chemikalia i samochody. Jeżeli chcesz, aby powietrze, którym oddychasz na co dzień, przebywając w domu lub w pracy, było lepszej jakości, kup nawilżacz lub jonizator powietrza.

Czym jest jonizator i jakie jest jego działanie?

Jonizator powietrza to urządzenie, którego celem jest wytwarzanie jonów ujemnych, inaczej nazywanych anionami. W przyrodzie jony ujemne powstają w lasach, przy wodospadach oraz zbiornikach wodnych. Kiedy zachowana jest równowaga lub jony ujemne mają przewagę nad dodatnimi, lepiej nam się oddycha, mamy lepsze samopoczucie i więcej energii. Kiedy jednak jony dodatnie występują w znacznie większych ilościach, niż jony ujemne, jakość powietrza spada. Ma to negatywny wpływ na śluzówkę nosa oraz górne drogi oddechowe.

Z czego wynika negatywny wpływ jonów dodatnich dla zdrowia człowieka? Rzecz w tym iż dodatni ładunek jonów powoduje przyciąganie różnorodnych cząsteczek, w tym także tych szkodliwych dla człowieka, takich jak drobnoustroje chorobotwórcze czy pył. W konsekwencji dochodzi do zawieszenia w powietrzu wspomnianych zanieczyszczeń, przez co są one wdychane przez osoby przebywające w danej przestrzeni. Pojawienie się w powietrzu większej ilości jonów ujemnych prowadzi do neutralizacji jonów naładowanych dodatnio. W wyniku neutralizacji zanieczyszczenia tracą punkt oparcia w powietrzu, przez co opadają, nie zagrażając już ludziom ani zwierzętom.

Inwestycja w zdrowie

Kupując jonizator powietrza, zwiększasz swój komfort oddychania. Lepszej jakości powietrze przełoży się na większą ilość energii oraz lżejsze oddychanie. Jednak co najważniejsze, jonizując powietrze robisz również przysługę swemu zdrowiu. Wybierając jonizator powietrza, warto kupić urządzenie, które będzie nie tylko jonizować, ale również oczyszczać. Przykładem takiego wielofunkcyjnego jonizatora powietrza jest GL-FS32. Urządzenie przeznaczone do użytku biurowego lub domowego posiada czterostopniowy system filtracji, dzięki czemu jakość powietrza znacznie się poprawia.

Przechodząc przez proces filtracji, powietrze najpierw jest czyszczone z wirusów i bakterii, następnie oczyszczane z dymu i pyłów, potem z cząsteczek powodujących nieprzyjemne zapachy, a na koniec rozkładane są ewentualne cząsteczki formaldehydów znajdujących się w powietrzu. Po czterostopniowej filtracji uaktywnia się lampa UV, neutralizująca wszelkie mikroorganizmy, które przetrwały wcześniejsze oczyszczanie. Następnie zachodzi proces jonizowania. Istnieją również urządzenia, które jonizują i nawilżają powietrze, takie jak np. Triada 2020 – (ZA1/H),. Sprzęt ten oczyszcza, nawilża i jonizuje, dzięki czemu kompleksowo poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj