Krzyże i krzyżyki – idealne na prezent religijny. Sprawdź, komu warto je podarować

Szukasz prezentu dla kogoś, kto stawia wiarę na pierwszym miejscu? Zastanawiasz się, jaki prezent chrześcijański będzie najlepszy? Naszą propozycją są krzyże, które będą dobrym podarunkiem na niemal każdą okazję. Komu warto je podarować? Jak spośród wielu propozycji wybrać odpowiedni krzyż lub krzyżyk? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Komu warto podarować krzyż?

Jak już wiesz, krzyże będą bardzo dobrym prezentem dla osób wierzących. Jeżeli zatem Twoja mama, ciocia lub przyjaciółka jest praktykującą chrześcijanką – podarować jej możesz np. krzyż do zawieszenia na ścianie. Sprawdzi się także w przypadku osób duchownych, np. księży, którzy są na początku swojej religijnej drogi. Wręczyć go możesz również siostrze zakonnej lub katechetce. Doskonale sprawdzi się jako podarunek dla pary nowożeńców lub dla ośmiolatka, który przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej. Z kolei łańcuszek z krzyżykiem lub bransoletka z tym symbolem będą świetnym prezentem z okazji Chrztu Świętego. Sprawdzą się również dla nastolatki, która niebawem ma mieć bierzmowanie.

Jak znaleźć odpowiednie krzyże?

Chcąc podarować bliskiej osobie krzyż, możesz postawić na ten przeznaczony do powieszenia na ścianie lub ustawienia w widocznym miejscu w domu. Pozwoli on na wyznaczenie strefy, w której cała rodzina będzie gromadzić się przy wspólnej modlitwie. Ten symbol będzie także świetną dekoracją pomieszczenia, w którym zostanie umieszczony. Tego rodzaju krzyże są zróżnicowane pod względem wielkości oraz materiału wykonania. Szeroki ich wybór znajdziesz np. w internetowym sklepie Jakóbczak, który zajmuje się sprzedażą dewocjonaliów. W specjalnej kategorii https://jakobczak.pl/krzyze dostępne są rozmaite krzyże wykonane z metalu i drewna. Na pewno znajdziesz wśród nich idealny model, który spełni Twoje oczekiwania.

A może krzyżyk na szyję?

Jeżeli obawiasz się, że osoba, której chcesz podarować krzyż, już go posiada, postaw na niewielki krzyżyk. Większość modeli przeznaczona jest do noszenia na łańcuszku, choć niektóre mogą być także elementem bransoletki. Noszenie takiego krzyżyka będzie doskonałym sposobem na wyrażenie swojej wiary oraz wyróżnienie się z tłumu. Ten rodzaj biżuterii jest ponadczasowy, pasuje do wielu strojów i można nosić go niemal przy każdej okazji. Możesz wybierać spośród krzyżyków różnej wielkości. Dostępne są te wykonane z drewna, srebra, złota, stali chirurgicznej oraz innych, rozmaitych materiałów. Podaruj jeden z nich bliskiej osobie – niech symbol Jezusa Chrystusa ma zawsze przy sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj