Jakie badania powinno wykonywać się regularnie?

Systematycznie prowadzone badania pozwalają na szybkie wykrycie wielu schorzeń. O jakich badaniach diagnostycznych warto pamiętać?

Regularne badania diagnostyczne mogą uratować życie

Nowoczesna diagnostyka medyczna daje szerokie możliwości. Za jej pomocą można szybko, bezinwazyjnie lub małoinwazyjnie, a także dokładnie i skutecznie ocenić stan zdrowia pacjenta.

Badania diagnostyczne warto prowadzić nie tylko wtedy, gdy pojawiają się niepokojące objawy. Warto realizować je także profilaktycznie, aby w porę wykryć wiele schorzeń jeszcze na tym etapie, na którym nie dają one zauważalnych symptomów. Dzięki temu można nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale także uratować życie!

To warto badać regularnie

Do badań diagnostycznych, które należy przeprowadzać systematycznie należą m.in.:

  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
  • badania krwi – morfologia, OB, poziomy elektrolitów, lipidogram, stężenie glukozy, próby wątrobowe, badania hormonów tarczycy,
  • badania moczu – ogólne badanie moczu,
  • USG jamy brzusznej,
  • RTG klatki piersiowej,
  • badania znamion i zmian barwnikowych na skórze,
  • badania okulistyczne,
  • kontrola stomatologiczna,
  • badanie ginekologiczne, badanie piersi i cytologia u kobiet.

Zakres rekomendowanych badań diagnostycznych jest zależny również od wieku pacjenta.

Badania diagnostyczne – także w ramach prywatnych pakietów medycznych

W celu wykonania systematycznych badań diagnostycznych można udać się do lekarza rodzinnego, który wyda właściwe skierowania.

Wielu pacjentów decyduje się jednak na korzystnie z pomocy prywatnych placówek. Dziś niemalże każda prywatna przychodnia w Warszawie może zaproponować dostęp do szerokiej gamy metod diagnostycznych.

Dobra przychodnia prywatna w Warszawie może zaoferować pacjentom także specjalne pakiety badań diagnostycznych. Proponuje je swoim klientom między innymi przychodnia CMP. Wykupienie kompleksowego pakietu pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych badań. Dodatkowo, w ramach pakietu można często skorzystać z konsultacji z lekarzami.

Warto więc badać się systematycznie. Regularne badania profilaktyczne rekomendowane są pacjentom w każdym wieku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj