Jaki smoczek dla dziecka wybrać?

Smoczek to podstawa udanego dzieciństwa

Dobry smoczek pozwala uspokoić dziecko, sprawić, że przestanie krzyczeć. Rodzice mają w domu nawet kilka smoczków, ponieważ one czasami giną, niszczą się, brudzą trwale. Smoczek jest konieczny dla małego dziecka. Jego przeciwnicy twierdzą, że smoczek psuje zgryz dziecka. Nie musi to być prawda. Trzeba tylko kupić dobry smoczek dla malucha. Lepiej, gdy dziecko korzysta ze smoczka do 6. miesiąca życia, nie dłużej. Niektóre mamy dają dziecku smoczek nawet do drugiego roku życia, ale lekarze odradzają takie postępowanie. Smoczki myje się często, na początku, po zakupie należy go wyparzyć. Smoczków nie wolno oblizywać, należy utrzymywać je w czystości. Smoczki mogą być wykonane z:

* lateksu;

* kauczuku – twarde;

* silikonu

Rodzic wybiera najlepszy smoczek dla malucha. Znane są też smoczki anatomiczne, czy też ortodontyczne, które nie powodują wad zgryzu. Można kupić smoczki dla wcześniaków, smoczki na ząbkowanie, dostępne są śmieszne smoczki, czyli takie, które zamiast tarczki mają usta lub wąsy. Smoczki to podstawa dla każdego malucha, nie ma chyba dziecka, które nie miałoby chociaż jednego smoczka. Hitem są smoczki świecące w ciemności. Rodzice dobierają dzieciom dobre smoczki, a gdy chcą je od nich odzwyczaić mówią, że ktoś je zabrał, niszczą je lub chowają przed dzieckiem. Nie warto jednak pozwalać dziecku, aby korzystało ze smoczka do 5. roku życia – takie przypadki się zdarzają. Smoczek to produkt dla małego dziecka, maksymalnie do pierwszego roku życia. Później dziecko nie powinno z takie smoczka korzystać. Nie jest to dla niego dobra rzecz.

Podsumowując, każdy maluch lubi mieć własny, dobry smoczek. Ładny, przyzwoicie wykonany, kolorowy. Ważne, aby smoczek nie był barwiony toksycznymi farbami, czyli miał atesty. Nie wolno kupować smoczków z nieznanych źródeł, aby nie zaszkodzić swojemu maluchowi. Dzieciaki kochają smoczki, a rodzice powinni wybrać najlepszy możliwy produkt. Będą zadowoleni oni oraz ich maluszek. Zatem pora wybrać się do sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj