Jak bawić się z kotem?

Jak bawić się z kotem i zadbać o jego kondycję? Jakie zabawy sprawdzą się idealnie? Dlaczego zabawa z kotem jest tak ważna? Z pomocą przychodzimy my! W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę, będąc właścicielem kociaka!

Dlaczego zabawa z kotem jest ważna?

Zabawa z kotem jest tak samo ważna, jak dobrze zbilansowana dieta czy zapewnienie kociakowi dobrych warunków do życia. W natłoku obowiązków właściciele kotów domowych zapominają, iż zabawa ze zwierzakiem stanowi nieodłączny element posiadania kota. Powinna zostać wdrożona do codziennej rutyny już od najmłodszych lat. Im szybciej, tym lepiej! Dlaczego o tym mówimy? Otóż odpowiednio dobrana zabawa pozwoli zaspokoić jego potrzeby oraz rozładować emocje, tj. stres. Jeśli pozbawimy kota rozrywki, istnieje spore prawdopodobieństwo, iż kociak zacznie wykazywać nietypowe dla niego zachowania. Jako właściciel masz duży wpływ na jego samopoczucie oraz rozwój. Jeżeli nie wiesz, jak bawić się z nowym pupilkiem, koniecznie sprawdź nasz poradnik. Oto nasze propozycje!

Wspólne wędkowanie

Wędka to jedna z najprostszych, a zarazem najbardziej popularnych zabawek dla kociaków. Jest tania i użyteczna. Co więcej, nie wymaga od właściciela dużej ilości wolnego czasu. Wystarczy zaledwie kilka lub kilkanaście minut wspólnej zabawy, by zaspokoić potrzeby kota. Wykonując nagłe, niespodziewane ruchy przypominające uciekającą zdobycz i delikatnie poruszając zabawką, zachęcisz zwierzaka do aktywności. Mało który kociak nie lubi zabawy tego typu!

Czy twój kot ma odpowiednie warunki?

Zwierzęta domowe zwykle nie mają możliwości wyjścia samodzielnie na zewnątrz. Dlatego też poszukują idealnego miejsca, w którym mogłyby zaspokoić swoje naturalne potrzeby. Wybór zazwyczaj pada na nasze wyposażenie… Aby tego uniknąć, warto zapewnić zwierzakowi odpowiednie warunki do życia i zabawy. Właścicielom kotów, a zwłaszcza tych najbardziej aktywnych, zalecamy zakup kilkupoziomowego drapaka z hamakiem i mięciutkim legowiskiem. U polskiego producenta akcesoriów dla kotów – https://cotec.pet/pl – znajdziesz ciekawe rozwiązania najwyższej jakości. Od pojedynczych legowisk, przed domki dla kotów, aż do wielofunkcyjnych drapaków… Inwestując w dobrej jakości drapak, nie tylko unikniesz możliwych zniszczeń, lecz także zadbasz o kondycję i samopoczucie zwierzaka oraz zapewnisz mu idealne miejsce do spania, relaksu, jak i zabawy!

Inteligentne zabawki dla kota

Szeroki dostęp do innowacyjnych rozwiązań wręcz utrudnia podjęcie decyzji. Od kilku lat na rynku pojawiają się inteligentne zabawki dla kotów, które zapewnią zwierzakowi sporo frajdy i satysfakcji. Tor z piłeczkami, labirynt na karmę, a może… wielopoziomowy tunel? Inteligentne zabawki są świetnym rozwiązaniem dla kotów aktywnych.

DIY – Do It Yourself

Kocięta bez względu na charakter czy wiek, uwielbiają wszelkiego rodzaju wyzwania. Co ciekawe, nie musisz wydawać dużo pieniędzy, by zapewnić kotu ciekawą zabawę. Niekiedy wystarczy zrobić kilka kryjówek, do których kot będzie mógł wejść i gotowe! Wykorzystaj stare kartony… i obserwuj jego reakcję.

Pozwól mu wygrać

Zabawa z kotem to… wielka frajda, a nie rywalizacja! Pamiętaj, że wygrany jest tylko jeden – twój kot. Jeśli poprzez zabawę, pragniesz nauczyć kota dobrych nawyków, nagrodź go drobnym smakołykiem. Nie karć i nie krzycz, a zaś koryguj złe postępowanie! Zabawa powinna kojarzyć się wyłącznie, z czymś dobrym i przyjemnym.

Nie używaj dłoni

Już tłumaczymy, co tak naprawdę mamy na myśli! Ludzkie dłonie czy stopy nie służą do zabawy. Nie zaczepiaj go dłońmi i nie prowokuj. Dopóki kot jest młody podrapania czy pogryzienia nie będą bolesne. Młode kociaki niestety szybko uczą się tego, co pokazuje im właściciel, a niefajne nawyki pozostaną z nimi na długie lata. Jeśli kot w trakcie zabawy zacznie cię gryźć lub drapać, natychmiast przerwij zabawę.

Podsumowanie

Prawidłowy rozwój kota jest niebywale istotny. Należy zapewnić kociakowi odpowiednią dawkę zabawy, która umili mu dzień. Testuj nowe rozwiązania, eksperymentuj i znajdź idealną zabawkę dla twojego pupila. Każdy kot jest inny, a co za tym idzie, nie wszystkie rozwiązania przypadną im do gustu. Poświęć mu trochę uwagi i zadbaj o jego szczęście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj