Fotelik samochodowy dla dziecka, jaki wybrać?

Dzieci trzeba wozić w foteliku samochodowym. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, a dzieci muszą mieć wygodne oraz bezpieczne foteliki samochodowe. Koniecznie trzeba o takie foteliki zadbać, kupić droższe, ale znacznie lepsze. Są one cenne i godne uwagi. Wysoka jakość jest najważniejsza. Na bezpieczeństwie własnego dziecka nikt oszczędzać nie będzie. Lepiej wydać 100 czy 200 złotych więcej, a mieć pewność, że maluch dojedzie z rodzicami bezpiecznie do celu. Fotelik dobiera się do wzrostu dziecka, to najważniejszy parametr zakupowy takiego fotelika. Waga dziecka także jest ważna. Nie wolno używać fotelika za dużego, bo dziecko dobrze w nim nie posiedzi. Lepiej dobrać wygodny fotelik, który sprawdzi się doskonale.

Kiedy dziecko może jeździć bez fotelika?

Dziecko może jeździć bez fotelika, gdy ma 12 lat lub osiągnęło co najmniej 135 cm wzrostu lub 150 cm – takie są wytyczne. Mniejsze dzieci zawsze muszą podróżować w foteliku, który co pewien czas trzeba zmieniać na większy. Na rynku fotelików jest bardzo wiele, warto zatem sporządzić dokładne rozeznanie zanim kupi się taki fotelik. Jakość i cena mają zawsze znaczenie. Nie warto kupować byle czego, lepiej wybrać odpowiedni produkt dla malucha. Foteliki muszą mieć atest i certyfikację. tylko wygodne foteliki sprawdzają się na co dzień.

Gdzie ulokować fotelik?

dziecko sadza się zawsze na tylnym siedzeniu w foteliku. Usadzanie malucha z przodu jest wysoce niewskazane. Zatem nie należy łamać przepisów i trzeba usadzić dziecko tak, aby dobrze się poczuło. Nawet najlepszy fotelik nie da pełni bezpieczeństwa, gdy jest źle przymocowany, nie jest dobrany do auta i dziecko nie siedzi w nim właściwie. Pasy uprzęży dziecka muszą być zapięte bardzo mocno i ścisle, dziecko nie może się kiwać w foteliku, musi siedzieć w nim pewnie i dobrze. Warto o tym pamiętać.

Podsumowując, nie wolno kupić pierwszego lepszego fotelika, lecz produkt odpowiedni dla malucha. Dzieciaki lubią czuć się miło oraz bardzo bezpiecznie. Dzieciaki zasługują na bezpieczeństwo i podróż najwyższej klasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj