Farbki spożywcze do zdobienia ciast i tortów – komu się przydają? Czy warto po nie sięgnąć?

Dekoracja stołu na przyjęcie okolicznościowe spędza sen z powiek organizatorom. Zwłaszcza że liczy się o wiele więcej, niż stylowa zastawa. Goście zwracają uwagę przede wszystkim na estetykę serwowanych dań, w tym ciast, ciasteczek i tortu. Jak ozdobić łakocie? Poznaj farbki spożywcze, zobacz, czy warto po nie sięgnąć i sprawdź, czy przydadzą się również Tobie. 

Czym są farbki spożywcze?

Farbki spożywcze to starannie opracowana mieszanka jadalnych składników, pozwalająca nadać dekoracjom marcepanowym, czekoladowym lub z masy cukrowej pożądane kolory – głównie poprzez malowanie ich powierzchni. Dobrze prezentują się także na klasycznym lukrze oraz francuskich makaronikach. Efekt jest naturalny i bardzo trwały, co przekłada się na estetykę wypieku. 

Farbki spożywcze na rynku cukierniczym – czy to nowość? 

Farbki spożywcze, mimo że nie są nowością, cieszą się wyraźnie mniejszą popularnością niż barwniki – zwłaszcza wśród początkujących miłośników słodkich dekoracji. Szczęśliwie, na rynku cukierniczym biją rekordy popularności, o czym świadczy, chociażby stale aktualizowana oferta sklepu internetowego Cake Land. W kategorii https://www.cake-land.pl/pl/c/FARBKI/138 są dostępne wyłącznie produkty wysokiej jakości, przeznaczone do trwałego i bezpiecznego zdobienia słodkich wypieków. Kto może z nich korzystać?

Kto może korzystać z farbek spożywczych? Kiedy się przydają? 

Farbki spożywcze, mimo że są dostępne w ofercie profesjonalnego sklepu cukierniczego, mogą być używane nie tylko przez zawodowych cukierników. To produkt, z którego bezpiecznie mogą korzystać amatorzy. Tym bardziej że stwarza on mnóstwo (często zupełnie nowych!) możliwości w zakresie dekoracji słodkich wypieków. Kiedy przydają się farbki spożywcze?

Przede wszystkim do zdobienia mas o różnych fakturach, m.in. masy cukrowej, lukru, czekolady i marcepanu. Fantastycznie sprawdzają się także w dekoracji tortów, zwłaszcza wykonywanych w oparciu o fotografie. Korzystając z farbek cukierniczych możesz precyzyjnie odwzorować szczegóły, np. wyraz twarzy. Są także niezbędne w tworzeniu okolicznościowych cookie boxów. To dzięki nim ciasteczka zdobione lukrem albo masą cukrową są niepowtarzalne. 

Jakie akcesoria do farbek spożywczych warto mieć?

Korzystanie z farbek spożywczych nie jest możliwe bez specjalnych akcesoriów. Zdobienia można wykonać m.in. za pomocą pędzelków do zdobień. Są one dostępne pojedynczo lub w wygodnych zestawach, obejmujących co najmniej kilka rozmiarów. To dobry wybór, zwłaszcza dla tych cukierników, którzy preferują swobodę pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj