Do czego pasują srebrne kolczyki?

Od wielu lat srebro jest jednym z popularniejszych metali szlachetnych wykorzystywanych do produkcji biżuterii. To materiał piękny, a przy tym nie uczula i nie jest zbyt drogi. Srebrne kolczyki nosić można zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Są to bowiem ozdoby bardzo uniwersalne.

Srebrne kolczyki – z jakimi kolorami można je łączyć?

Wprawdzie srebrne kolczyki założyć można do czerwonej kreacji, ale najlepiej współgrają one z ubraniami utrzymanymi w chłodnej kolorystyce. Srebro doskonale dopełnia odzież granatową, szarą, błękitną, fioletową, lawendową czy szmaragdową. Zestawiać je można z beżem i brązem. Są to barwy, które wydobywają naturalny urok srebra.

Okazuje się, że srebrne kolczyki najlepiej sprawdzają się w przypadku kobiet, które zaliczane są do chłodnego typu urody (lato lub zima). Zimy to panie o ciemnych włosach i jasnej lub oliwkowej cerze. Ich oczy są na ogół ciemne, dość intensywne. Lata to z kolei kobiety o jasnych, niemal płowych włosach i skórze, która łatwo się opala.

Z czym można nosić srebrne kolczyki?

Zacząć trzeba od tego, że srebrne kolczyki są zazwyczaj bardzo eleganckie. Trudno je uznać za kiczowate, co zdarza się w przypadku ozdób wykonanych z żółtego złota. Z tego powodu srebrne dodatki łączyć można nawet z nieco bardziej krzykliwymi, rzucającymi się w oczy ubraniami. Wykonane ze srebra kolczyki założyć można do skórzanej kurtki, futra, kozaków muszkieterek i kolorowych sukienek.

Z drugiej strony trzeba uważać, aby przypadkowo nie popaść w przesadę. Im strój jest bardziej efektowny, wzorzysty, tym biżuteria powinna być skromniejsza, delikatniejsza. I odwrotnie – do klasycznych, prostych ubrań założyć można bardziej oryginalne dodatki. Okazała biżuteria sprawia, że stylizacja od razu nabiera ciekawego charakteru.

Srebrne kolczyki to zdecydowanie ten rodzaj biżuterii, który powinien znaleźć się w szkatułce każdej kobiety. Po srebrną biżuterię sięgać mogą panie w każdym wieku, niezależnie od okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj