Dlaczego warto wykorzystywać zabawę do nauki dzieci nowych rzeczy?

Dzieci znajdą sposób na zabawę, jeśli zostaną pozostawione samym sobie. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym dorośli mogą zachęcić do produktywnej nauki poprzez zabawę. Zabawa jest doskonałym sposobem na naukę – rozwija, otwiera i stwarza wiele nowych możliwości. Nic więc dziwnego, że nauka w ten sposób jest łatwiej przyswajalna, lepiej też rokuje. Ponieważ zabawa wzbudza ciekawość, dzieci są zaangażowane i wykazują dłuższe skupienie i uwagę, co daje silniejsze uczenie się. Co więc warto wiedzieć? Przede wszystkim dobrym wyborem jest zdecydowanie się na szkołę lub placówkę, która zapewnia zajęcia dodatkowe, pozwalające właśnie na kształcenie poprzez zabawę. Można tego dokonać, m.in. zapisując dziecko na zajęcia z języka angielskiego dla dzieci lub Akademię BEC. Inną opcją jest zapisanie latem na półkolonie letnie w Łodzi organizowane przez Baby English Center. Można też dziecko zainteresować nauką i zabawą w domu. Jeśli sami nie wiemy, jak zorganizować taką przestrzeń – przychodzimy z pomocą!

Stwórz miejsce do zabawy

Starannie przygotowana przestrzeń miejsca zachęci dzieci do odkrywania i angażowania się w otoczenie. To nie musi być wymyślne ani przesadne — dzieci rozwijają się w prostych, czystych przestrzeniach, w których czują się bezpiecznie i zachęcają. Upewnij się, że gry i zabawki w Twojej przestrzeni do zabawy są widoczne i łatwo dostępne dla małych ludzi. Półka z zabawkami, która znajduje się na poziomie wzroku dziecka, oferuje nieograniczone możliwości eksploracji i zawiera zasoby, które przemawiają do dzieci, będzie znacznie bardziej aktywna niż zabawki spakowane w zamkniętej szafce. Skoncentruj się na otwartych materiałach, które pozwalają dziecku kontrolować doświadczenie, takich jak zwykłe drewniane klocki, ubrania do przebierania, lalki dla dzieci lub klocki Lego. Przestrzeń powinna być czysta i dobrze zorganizowana. Okresowo zmieniaj zabawki, aby dzieci były zaangażowane i staraj się wybierać zajęcia lub gry, które są związane z ich aktualnymi zainteresowaniami.

Zachęcaj do swobodnego poruszania się

Zbyt często dzieci muszą siedzieć spokojnie i słuchać. Zamiast tego muszą czuć swobodę poruszania swoimi ciałami. Znalezienie sposobów na włączenie ruchu pomoże zachęcić do uczenia się przez zabawę. Oznacza to również, że dzieci powinny mieć swobodę poruszania się tak, jak chcą, i że powinny mieć możliwość wyboru pozycji ciała, na przykład stojącej do rysowania lub leżącej na brzuchu do czytania.

Wspieraj interakcje społeczne

Młodsze dzieci rozwijają się dzięki indywidualnym doświadczeniom edukacyjnym, ale w miarę dorastania interakcja społeczna staje się coraz ważniejsza. W połowie szkoły podstawowej zabawa staje się doświadczeniem opartym na współpracy. Uczenie się przez zabawę stwarza dziecku bardziej zrelaksowany i optymistyczny klimat społeczny i emocjonalny. Nauka powinna być zabawą. Kiedy wydaje się, że jest to przeciąganie, istnieje kilka łatwych sposobów, aby uczynić to przyjemniejszym. Wszystko, co możesz zrobić, aby wyglądało to bardziej jak gra, pomoże. Na przykład, zamiast dawać dzieciom arkusz zadań matematycznych do wypełnienia, zapisz je i ukryj je w całym pokoju, aby można je było znaleźć. Dodaje to element zabawy, jednocześnie promując ruch fizyczny. Możesz także poprosić dzieci, aby przebrały się za postacie literackie lub postacie historyczne, o których się uczą, i odegrały scenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj