Dlaczego czytanie dziecku książek jest takie ważne?

Czytanie książek rozwija

Książki są znane od lat. Dzieci i dorośli czytają książki i czerpią z nich przyjemność. Niejedna osoba pragnie poczytać książkę i dzięki niej czerpać radość z życia. Piękne książki można kupić w niejednym miejscu. Są one sprzedawane w księgarniach, można je poczytać w bibliotekach. Rodzice powinni dzieci zapoznawać z książkami od wczesnego dzieciństwa. Dzięki temu wyrobią w dzieciach odpowiednie nawyki. Maluchy nie będą wyobrażały sobie życia bez książek, nie będą przesiadywały przed komputerem, lecz spokojnie sobie poczytają. Rynek obfituje w ciekawe pozycje książkowe, można po nie sięgać wielokrotnie. Dzieci kochają czytanie. Warto o tym pamiętać. Jednak, aby ta miłość się pojawiła trzeba wyrobić w dzieciach właściwe nawyki. Warto zabrać dziecko do biblioteki i pokazać mu książki, są one godne uwagi i warto na pewno spokojnie spędzić czas na takiej lekturze. Dzieci należy nauczyć, że każdy dzień kończy się czytaniem książki, wspaniałej bajki lub innej historii.

Dlaczego warto czytać książki?

Książki doskonale:

* rozwijają wyobraźnię;

* zapewniają miłe spędzanie wolnego czasu;

* pozwalają nauczyć się pięknie pisać, co procentuje w dorosłym życiu – dzieci czytające sporo książek nie popełniają błędów ortograficznych czy stylistycznych;

* wzbogacają zasób słów;

* wykształcony człowiek powinien znać wiele książek, to świadczy o jego wiedzy oraz intelekcie, przyczynia się do jego rozwoju.

Takie oto argumenty przemawiają za czytaniem książek. Obecnie dzieciom pokazuje się filmy, ale nie czyta się im książek. Dorośli wolą włączyć film i zająć się własnymi sprawami. A to poważny błąd. Lepiej kupić dziecku piękne i kolorowe książki niż zachęcać je do oglądania filmów. Lepsze jest czytanie niż oglądanie. Rodzice mają ogromną rolę do odegrania w zachęcaniu dziecka do czytania. Później nauczyciele w szkole powinni to kontynuować, aby dzieci czytały lektury i miały chęć poznawać świat poprzez lekturę, a nie filmy. Doskonała lektura to bardzo ważna sprawa. Ludzie lubią sięgać po książki i dobrze robią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj