Czego nie jeść w ciąży?

Ciąża to szczególny stan

Ciąża wymaga od kobiety dbałości o organizm. Kobieta powinna jadać to, co nie zaszkodzi jej ani dziecku. Warto zatem dbać o organizm i jego dobry stan. Jedzenie, czyli dobra dieta, jest podstawą dla kobiety w ciąży. Są potrawy, których kobieta w ciąży absolutnie jeść nie może. Warto o tym pamiętać, by nie zaszkodzić sobie oraz dziecku.

W ciąży należy unikać:

* słodyczy, które mają mnóstwo cukru, dodatków i dają tylko puste kalorie;

* alkoholu, który uszkadza płód;

* papierosów, które wywołują zaburzenia sercowo-naczyniowe;

* ogromnie niezdrowe są słodzone napoje gazowane z cukrem, kofeiną, fosforanami oraz sztucznymi barwnikami – źle wpływają na organizm matki oraz dziecka. Poza tym sprawiają, że kobieta nadmiernie tyje;

* fast foodów, które mają sztuczne dodatki i sprzyjają nadwadze;

* serów pleśniowych, które powodują listeriozę, czyli chorobę niebezpieczną dla kobiet;

 * niewskazane jest surowe mięso, które może wywołać toksoplazmozę, nie należy jeść surowych jajek, które mogą zawierać bakterie salmonelli.

Kobieta ciężarna musi wyeliminować z diety:

* mleko niepasteryzowane;

* miękkie sery dojrzewające;

* oscypki;

* surowe jaja, brudne warzywa i owoce, tatara, szynkę parmeńską – te pokarmy są ryzykowne dla każdej ciężarnej;

* surowe ryby, owoce morza, kolorowe napoje gazowane, słodziki, koncentraty zup i sosów, konserwy;

Wszystko to, co ma w sobie dużo konserwantów oraz barwników jest szkodliwe dla zdrowia kobiety ciężarnej. Dlatego warto jadać to, co mało przetworzone i dobre dla zdrowia. Wątróbka, orzeszki ziemne i kawa także nie są polecane kobietom ciężarnym. Kawa może uszkadzać serce maluszka i jest bardzo niezdrowa. Mocna herbata wypłukuje wapń z organizmu. Dlatego trzeba unikać takiego napoju. Produkty wędzone oraz grillowane mogą zawierać dużo soli, a to także nie jest wskazane dla kobiety w ciąży.

Podsumowując, żadna ciężarna nie powinna jadać tłusto, niezdrowo i bardzo dużo. Umiar jest wskazany. Nabranie dodatkowych kilogramów sprawia, że ciało staje się ciężkie i trudno zbić dodatkowe kilogramy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj