Co oferuje aplikacja ciążowa Asystent Ciąży? Sprawdzamy

asystentciazy

Na rynku pojawiło się w ostatnim czasie sporo różnych aplikacji ciążowych. Zauważono bowiem, że jest na nie duże zapotrzebowanie. Kobiety chcą śledzić swój stan zdrowia w ciąży i dobrze przygotować się na przyjście na świat dziecka. Jednak nie należy w tym przypadku sięgać po pierwszą lepszą aplikację dla ciężarnych. Warto postawić na aplikację stworzoną przez ekspertów. Tak jest w przypadku Asystenta Ciąży. Jakie funkcje oferuje? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Jakie funkcje oferuje Asystent Ciąży?

Asystentciazy.pl to aplikacja prosta i intuicyjna w obsłudze. Pozwala na odliczanie dni do porodu i poszerzanie swojej wiedzy na temat ciąży, rozwoju płodu itd. Wyposażona jest poza tym w wiele ciekawych funkcji.

Zacząć należy od kalkulatora wagi. Wpisać należy swoją wagę przed ciążą. Na tej podstawie aplikacja wylicza prawidłową masę ciała w kolejnych tygodniach. Nieprawidłowości trzeba skonsultować z lekarzem. Oczywiście mowa tutaj o większych odchyleniach od normy. Nie ma co panikować, gdy waga nieznacznie różni się od tej przewidywanej.

Bardzo przydatny jest także dzienniczek ciśnienia. Nie wszyscy wiedzą o tym, że kobiety ciężarne powinny regularnie mierzyć swoje ciśnienie. Pozwala to uniknąć wielu groźnych powikłań. Asystent Ciąży informuje, gdy wyniki są niepokojące. Należy się wtedy niezwłocznie udać do lekarza.

Asystent Ciąży – nieocenione wsparcie dla przyszłych mam

Ciąża nie jest dla kobiety okresem łatwym. To czas radości i ekscytacji, ale i wielu lęków, obaw. Najważniejsze jest w tym przypadku wsparcie partnera i najbliższej rodziny. Przydać się też może dobra aplikacja ciążowa.

Asystent Ciąży zapewnia dostęp do wielu ciekawych artykułów eksperckich czy webinarów ze specjalistami z wielu dziedzin. Pozwala rozwinąć wiedzę w zakresie prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju dziecka. Dodatkowo zapoznać się można z mediami społecznościowymi, skupiającymi użytkowniczki tej aplikacji ciążowej. To szansa na nawiązanie kontaktu z kobietami, które są w takiej samej sytuacji. Czasem zwykła rozmowa, wymiana kilku zdań ma naprawdę ogromne znaczenie.

Asystent Ciąży przychodzi także z pomocą podczas kompletowania wyprawki dla malucha. Rozbudowana lista potrzebnych rzeczy przydać się może osobom nieco zagubionym i roztrzepanym. Warto też zwrócić uwagę na imiennik. Może on pomóc w wyborze imienia dla dziecka. Okazuje się, że wielu rodziców ma z tym spory problem.

Aplikacja Asystent Ciąży jest zupełnie darmowa. Na rynku obecna jest już jakiś czas i nieustannie trwają prace nad jej rozwijaniem. Wszystko to z myślą o przyszłych mamach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj