Bezpieczne sztućce oraz gryzaki dla dzieci

Moment, w którym nasze dziecko zaczyna powoli samodzielnie spożywać posiłki jest niezwykle doniosłym wydarzeniem dla większości rodziców. To również jednak czas na to, by nasza pociecha została wyposażona w specjalne narzędzia, które umożliwią jej jedzenie w bezpieczny sposób wszystkich dań i spędzanie z nami czasu w kuchni. Mowa oczywiście o krzesełku do karmienia, często specjalnym stoliku dla malucha i oczywiście sztućcach wraz z naczyniami.

Sztućce i naczynia dziecięce – co należy wiedzieć?

Wybranie odpowiednich sztućców jest stosunkowo proste. Najważniejsze jest to, by ich materiał był na tyle miękki i bezpieczny dla dziecka, by nie wywołać szkód w przypadku ich ugryzienia przez malucha. Doskonałymi surowcami są plastik czy też jeszcze bezpieczniejszy silikon. Materiałami dodatkowymi w przypadku trzonków i rączek do trzymania zwykle będzie tu drewno i jego pochodne. Naszym zadaniem jest ograniczenie kontaktu dziecka przede wszystkim z przedmiotami nazbyt twardymi, mogącymi spowodować uszkodzenie ząbków lub zadławienie się w przypadku połknięcia. Podobnie jest w przypadku naczyń dla dziecka. Zwykle również są one wykonane z plastiku i materiałów, które się nie tłuką. Spore jest bowiem prawdopodobieństwo zrzucenia talerzyka czy miseczki przez dziecko.

Gryzaki dla dzieci – dla jeszcze większego komfortu i wygody

Podobnie gryzaki, które kupujemy naszemu dziecku powinny zostać wykonane z solidnych, ale bezpiecznych materiałów jak właśnie silikon. W tym przypadku najważniejsza jest nieskazitelność wybranego surowca, bowiem gryzak będzie miał kontakt bezpośrednio z ustami dziecka.

Czyść regularnie przedmioty używane przez dziecko

Zadbanie o bezpieczeństwo dziecka wymaga od nas również dbania o higienę wszystkiego, z czym nasza pociecha ma styczność. To przede wszystkim konieczność czyszczenia zabawek, ale również gryzaków i akcesoriów kuchennych. Dzięki temu dziecko będzie znacznie mniej narażone na działanie szkodliwych wirusów i bakterii czy też grzybów, które w sposób naturalny występują w naszym otoczeniu. Najlepsze artykuły dziecięce znajdziesz na https://moonbloom.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj