Akcesoria dla zwierząt z tkanin – czyli jak uszczęśliwić pupila?

Akcesoria wypoczynkowe dla zwierząt są coraz bardziej popularne wśród miłośników i właścicieli czworonogów. Bogate wzornictwo, wysokiej jakości tkaniny bawełniane, bardzo praktyczne rozwiązania to wszystko, co wyróżnia te produkty. Można je bez problemu kupić w sklepach zoologicznych, wówczas są to wyroby pod szyldem znanych marek. Jeśli jednak zależy ci na tym, by produkt dla twojego pupila był unikalny, jedyny w swoim rodzaju, możesz kupić wyroby u lokalnych producentów, szyjących w tradycyjny sposób. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb. Jak powinno wyglądać idealne legowisko dla czworonoga? Z jakich tkanin powinno być uszyte?

Sprawdź dokładnie rozmiar!

Legowisko, hamak, namiot tipi, a może po prostu kocyk – każdy z tych produktów ma służyć przede wszystkim do wypoczynku czworonoga, w drugiej kolejności dopiero ma się podobać jego właścicielowi. Rozmiar konkretnego artykułu musi być ściśle dopasowany do wymiarów zwierzaka. Sprawdzajmy dokładnie, dla jakiego zwierzaka jest przeznaczony dany produkt – inne wymiary będzie miał hamak dla królika, a inny dla dużego psa. Takie oznaczenia powinien podawać na opakowaniu lub na stronie internetowej producent. Przed zakupem dokładnie zmierz swojego pupila zgodnie z zasadą – od głowy do końca tułowia. Ogon zazwyczaj jest podwinięty, więc nie ma potrzeby jego wliczania. Zrelaksowany zwierzak najczęściej przybiera różne pozy – od zwiniętej w kulkę, po rozłożonej na grzbiecie – weź koniecznie to pod uwagę przy określaniu wymiarów. Pamiętaj, aby do wyniku pomiaru dodać jeszcze mały zapas w celu zapewnienia maksymalnego komfortu w czasie wypoczynku. Jeśli kupujesz legowisko dla młodego zwierzaka, warto zakupić najpierw mniejszy wymiar legowiska, by z czasem zmienić go na większy – w miarę dorastania. Szczególnie młode muszą czuć się bezpiecznie w otulającym go ze wszystkich stron miękkim i ciepłym posłaniu.

Jakie tkaniny i wypełnienie?

Rodzaj tkaniny na legowisko to bardzo ważna sprawa. Pamiętaj, że legowisko nie może być ani zbyt sztywne, ani drażniące skórę. Musi być wytrzymałe, by nie zostało szybko zniszczone w kontakcie z ostrymi pazurami, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Tkanina tapicerska wydaje się być najlepszą odpowiedzią na te wymagania. Zwana też kodurą lub tkaniną obiciową spełnia wszystkie oczekiwania właścicieli czworonogów, a co najważniejsze jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów, a zatem przy prawidłowym użytkowaniu naprawdę długo posłuży. Podobnymi cechami charakteryzuje się tkanina antara, znana też pod nazwą suedine. Wyglądem do złudzenia przypomina plusz, a to za sprawą charakterystycznego meszka, który nadaje przyjemną w dotyku miękkość. Wszystkie te rodzaje tkanin tapicerskich są niezwykle wytrzymałe i dość dobrze odporne na zabrudzenia, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Rodzaj wypełnienia jest równie ważną kwestią, co skład samej tkaniny. Powinno być ono trwałe i odporne na wszelkie zniekształcenia. Najczęściej stosuje się wypełnienia z kulek silikonowych z wysokiej jakości włókna poliestrowego.

Twój pupil ma alergię?

Zwierzęta, mające skłonności do reakcji alergicznych powinno się otaczać szczególną troską. Troska ta musi przekładać się również na wybór legowiska i innych akcesoriów wypoczynkowych. Tkaniny, z którymi zwierzę będzie miało bezpośredni kontakt powinno mieć właściwości antyalergiczne. Niestety, powyższe propozycje nie spełniają takich norm. Jeśli jesteś właścicielem czworonożnego alergika, zawsze wybieraj tkaniny o naturalnym pochodzeniu. Bawełna, len, trawa morska to tylko niektóre przykłady tkanin, stosowanych do produkcji różnych akcesoriów dla zwierząt. Można też pomyśleć o zakupie specjalnego materaca z powłoką antybakteryjną. Niestety, tkaniny te nie będą już tak wytrzymałe i odporne na zabrudzenia, jak tkaniny tapicerskie, ale z pewnością nie zaszkodzą twojemu pupilowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj