Szukasz termometru dla swojego maluszka? Wybierz opcję elektroniczną!

O tym jak często potrafią chorować małe dzieci nie trzeba opowiadać żadnemu rodzicowi. Z tego powodu odpowiedni termometr powinien znajdować się na wyposażeniu każdego domu w którym znajdują się malutkie pociechy. Ze względu na trudność w zmierzeniu temperatury małemu, ruchliwemu maluchowi, sugerujemy wybranie jednego z dostępnych na rynku modelu elektronicznego, najlepiej z opcją bezdotykowego mierzenia temperatury.

Termometr elektroniczny Microlife

Zdecydowany faworyt w konkurencji termometrów dedykowanych dzieciom. Termometr elektroniczny Microlife NC 150 BT umożliwia błyskawiczny pomiar temperatury w zaledwie trzy sekundy, a do tego pozwala na zapisywanie wyników w aplikacji na smartfonie. Dzięki temu rodzic może mieć zawsze pod ręką ostatnie pomiary temperatury swojego maluszka i w prosty sposób udostępnić je lekarzowi w razie potrzeby.

Wybrany przez nas model charakteryzuje się wielofunkcyjnością. Poza pomiarem temperatury ciała, możemy z niego korzystać także do sprawdzania ciepłoty obiektów, a nawet poszczególnych pomieszczeń naszego domu. Termometr podświetla miejsce, w którym wykonywany jest na niebiesko, a w przypadku, gdy temperatury przekroczy próg 37,5 C, ekran podświetli się na czerwono, dzięki czemu nie przegapimy pomiaru o wyniku sugerującym chorobę. Ponadto Microlife 150 BT posiada możliwość bezgłośnej pracy, co przyda się szczególnie w przypadku nocnych pomiarów temperatury naszego dziecka. Microlife NC 150 możemy zakupić za około 250 złotych.

Termometr bezdotykowy Geratherm

Podobne funkcje oferuje nam termometr bezdotykowy Geratherm, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o małych dzieciach i ich komforcie. Tak samo jak poprzednik, umożliwia bezproblemowe zmierzenie temperatury maluszka, bez bezpośredniego kontaktu z ciałem.

Termometr pozwala na pomiar nawet u niemowląt, co znacząco powinno ułatwić życie zapracowanym i zmartwionym mamom. Dzięki rozszerzonemu zakresowi pomiaru (od zera do stu stopni), możemy z jego pomocą kontrolować także ciepłotę butelki z mlekiem, a także innych powierzchni oraz otoczenia. W przypadku stwierdzenia gorączki u naszego malucha, wyda on z siebie dziesięć krótkich sygnałów dźwiękowych.

Termometr skroniowy Microlife

Jeżeli nie ufamy termometrom, które działają bezdotykowo, możemy zdecydować się na wersję skroniową, która pozwoli nam szybciej i łatwiej zmierzyć temperaturę dziecka, w porównaniu do standardowego termometru. Wersja Microlife FR 100 umożliwia pomiar już w jedną sekundę, a do tego posiada pamięć do dwunastu ostatnich pomiarów.

Firma Microlife wypuściła na rynek także wersję skroniowo-uszną, pozwalającą zmierzyć temperaturę małym dzieciom nawet w trakcie snu. Model ten, po każdym włączeniu, dokonuje samosprawdzenia, aby zagwarantować nam pewność pomiaru. O gotowości do pracy urządzenia informuje nas sygnał dźwiękowy, tak samo o jego zakończeniu lub ewentualnej gorączce. W przypadku, gdy zapomnimy wyłączyć termometr, automatycznie wyłączy się sam, po upływie jednej minuty.

Tradycyjny termometr w wersji elektronicznej

Dla fanów tradycyjnych rozwiązań, możemy polecić termometr elektroniczny z wesołą buzią żabki albo kaczuszki, który spodoba się starszym dzieciom. Modele tego rodzaju ma na swoim wyposażeniu firma Microlife, znana nam już z modeli bezdotykowych i skroniowych. Oba urządzenia zapamiętują wynik ostatniego pomiaru i posiadają opcję automatycznego wyłączania w celu przedłużenia żywotności baterii. O konieczności wymiany tej ostatniej informuje użytkownika ikona graficzna wyświetlana na ekranie termometru.

Szukasz termometru dla swojego maluszka? Wybierz opcję elektroniczną!
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here