Liposukcja brzucha – najskuteczniejszy sposób na pozbycie się „oponki”

Niestety bardzo często sama dieta i ćwiczenia nie są w stanie poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu. Wtedy pojawia się potrzeba skorzystania z zabiegu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Jeżeli chcesz mieć pewność, że „oponka” zniknie na zawsze, rozważ zabieg liposukcji brzucha. Współczesne metody liposukcji nie mają zbyt wiele wspólnego z klasycznym odsysaniem tłuszczu – wspomagane są laserem lub ultradźwiękami, dzięki czemu umożliwiają bezpieczniejsze i skuteczniejsze usuwanie tłuszczu z brzucha.

Czy liposukcja brzucha jest bezpieczna?

Istnieje kilka metod liposukcji brzucha, wśród których na szczególną uwagę zasługują: liposukcja laserowa i ultradźwiękowa. Charakteryzują się bardzo niskim ryzykiem powikłań. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest precyzyjne oddzielenie tkanki tłuszczowej od sąsiadujących struktur, upłynnienie jej i bezpieczne odessanie.

W kontekście bezpieczeństwa istotne jest również to, żeby na liposukcję brzucha wybrać się do odpowiedniego specjalisty. Zabieg ten bezwzględnie musi być wykonywany przez lekarza. Wybierz więc renomowaną klinikę medycyny estetycznej, cieszącą się nienagannymi opiniami.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że niezależnie jaką metodę liposukcji wybierzemy, jest to poważna operacja, która wymaga dłuższego lub krótszego okresu rekonwalescencji oraz odpowiedniej pielęgnacji miejsca po zabiegu. Jeżeli będziemy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza, ryzyko jakichkolwiek powikłań będzie minimalne. Między innymi brzuch po liposukcji musi być uciskany przez specjalne ubranko elastyczne, które trzeba nosić przez około 4–6 tygodni. Zapewnia to właściwe wymodelowanie ciała po liposukcji.

Laserowa liposukcja brzucha

Liposukcja laserowa brzucha na przykładzie zabiegu LipoLife 3G polega na głębokim wprowadzeniu lasera diodowego o długości fali 1470 nm pod skórkę – bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Wiązka lasera skutecznie rozbija tkankę tłuszczową do stanu półpłynnego, co umożliwia nieinwazyjne odessanie tłuszczu z brzucha za pomocą kaniuli i nowoczesnej pompy. Laser dodatkowo podgrzewa głębokie warstwy skóry, pobudzając fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Efektem końcowym jest więc nie tylko węższa talia, ale też napięta i jędrna skóra.

W zabiegu tym zastosowano radialną emisję fali laserowej, która nie uszkadza komórek tłuszczowych, ale wyodrębnia z nich materiał potrzebny do ponownego zastosowania podczas zabiegu lipotransferu (przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej). LipoLife 3G zapewnia żywotność około 95% pobranym komórkom tłuszczowym. Taki tłuszcz może posłużyć do wypełniania zmarszczek, ujędrnienia biustu czy podniesienia pośladków.

Liposukcja kawitacyjna brzucha

Kolejną alternatywą dla klasycznego odsysania tłuszczu jest liposukcja kawitacyjna brzucha przy użyciu urządzenia Vaser Lipo. Polega na wprowadzeniu pod skórę cienkiego światłowodu emitującego wiązkę ultradźwięków, które działają bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Dodatkowym efektem kawitacji jest zjawisko obkurczenia i ujędrnienia skóry, jak w przypadku laserowej liposukcji brzucha. Dzięki temu brzuch po liposukcji staje się płaski, napięty i dobrze ujędrniony.

Liposukcja Vaser Lipo pozwala na odzyskanie około 90% odessanego tłuszczu i ponowne jego wykorzystanie do uzupełnienia innej części ciała. Ultradźwięki oddzielają złogi tłuszczowe od tkanek okalających, nie naruszając w żaden sposób pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych ani tkanki łącznej.

Laser czy ultradźwięki – co wybrać?

W zasadzie są to podobne zabiegi pod względem bezpieczeństwa, skuteczności i możliwości wykorzystania tkanki tłuszczowej do lipotransferu. O tym, który zabieg będzie dla nas najlepszy, powinien zdecydować lekarz. W przypadku przeciwwskazań do laseroterapii specjalista zaproponuje nam liposukcję ultradźwiękową i odwrotnie. A jeśli żaden z tych zabiegów nie jest dla nas wskazany, zaproponuje inny sposób na rozwiązanie naszego problemu i uzyskanie wymarzonych efektów.

W razie innych pytań skontaktuj się z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj